ChatGPT: dostaneš víc inteligence zdarma

Nemáš placené ChatGPT Plus? Nevadí! OpenAI se rozhodlo vylepšit i bezplatnou verzi ChatGPT a přidat do ní funkce, které bys čekal spíš u prémiových modelů.

Takže co se chystá? Zaprvé, free uživatelé dostanou přístup k inteligenci na úrovni GPT‑4, konkrétně k GPT‑4o. To je hodně velký skok oproti současnému stavu. Nový model je totiž mnohem chytřejší a všestrannější než starší modely. Takže se připrav na kvalitnější konverzace a přesnější odpovědi.

Za druhé, ChatGPT bude schopný čerpat informace z webu. Takže bude mít i aktuální informace. Nehledě na to, že GPT‑4o se učil na datech získaných do prosince 2023, zatímco předchozí GPT‑3.5 jen do února 2022 (a nemá dosud páru o tom, že Rusko napadlo Ukrajinu).

A co víc, bude konečně rozumět i obrázkům! Můžeš mu poslat fotku a nechat ho, ať ti ji popíše, analyzuje nebo třeba přeloží text, který na ní vidí.

A to pořád není všechno! Free verze zvládne analyzovat data a vytvářet z nich grafy a tabulky. Stačí mu poslat soubor s čísly a on ti z nich udělá přehlednou vizualizaci. No a konečně, i free uživatelé budou moci používat (ale ne vytvářet) tzv. GPTs – specializované jazykové modely na konkrétní témata či úkoly. A taky paměť.

Hotová Vánoční nadílka takhle zkraje jara. Ok, pojďme si spíš říct, co budou mít navíc platící diváci:

  • mohou vytvářet specializované GPTs
  • mohou generovat obrázky pomocí DALL-E
  • mají vyšší limit na počet zaslaných zpráv GPT‑4o

Toho moc není. Tak si říkám, jestlipak si to v OpenAI spočítali dobře a udrží platící uživatele, jestli jim spíš nezačal pricingový model halucinovat. Každopádně pokud jsi váhal, jestli si připlatit za ChatGPT Plus, možná teď už nebudeš muset.

Poslední šance před létem! Stihněte si booknout místo na zásadním kurzu „Začněte využívat ChatGPT naplno“