Jak naklonovat hlas?

Umělé inteligence pro klonování hlasů nejsou zatím tak dokonalé, jako třeba generátory obrázků. Určitě se to brzy změní, nejspíš s masivnějším příchodem videí generovaných pomocí AI. Ale prozatím nečekej zázraky.

Napodobit hlas někoho jiného totiž neznamená jen napodobit jeho specifickou barvu, ale i způsob řeči, parazitní slovíčka, dýchání a já nevím co ještě. Až uměligence vystřihne Leoše Suchařípu, tak smeknu. Ale letos ještě bude mít Petr Jablonský co jíst.

Jak se dá, byť nedokonale, klonovat hlas? Tuhle službu nabízí řada aplikací. Dokonce i samotné iPhony s iOS 17. V Nastavení > Zpřístupnění > Osobní hlas si spustíš klonování hlasu. Musíš přečíst 150 frází, na kterých se pak iPhone bude celou noc učit.

Na podobném principu fungují i různé webové aplikace. Nutnost číst připravené věty je spíš pojistkou, aby nebylo možné klonovat cizí hlas bez vědomí majitele, pro samotný trénink není obsah vět podstatný.

Existují tedy i metody, jak naklonovat hlas pouze z nahrávky, kde osoba mluví o čemkoliv. Třeba tohle jsem vyrobil z inauguračního projevu prezidenta Petra Pavla:

Jak takový hlas naklonovat vysvětluje video tutoriál na YouTube. Není to úplně easy, ale jistě brzy vzniknou lepší a snadněji přístupné nástroje.

Poslední šance před létem! Stihněte si booknout místo na zásadním kurzu „Začněte využívat ChatGPT naplno“